Kielce

05.09.2020r.

Mogę wszystko

Mogę wszystko

Prowadzący

Zdjęcie

Emilia Kijanka | Katarzyna Lipska

Emilia Kijanka

Absolwentka Wydziału Prawa i Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, asystent na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Zainteresowania badawcze koncentrują się wokół teorii gier, logiki, analizy decyzyjnej. Autorka licznych artykułów dotyczących przedsiębiorczości, rynku pracy, wyzwań ekonomicznych. Aktywny uczestnik programu Erasmus +.

 

Katarzyna Lipska

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Ekonomii. Asystent na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Autorka licznych artykułów dotyczących wyzwań i barier na współczesnym rynku pracy, zagadnień etycznych w przedsiębiorczości. Jest aktywnym uczestnikiem projektu europejskiego (program Erasmus +). Członek Centrum Edukacyjnego ProHarmonia, działającego na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży, w zakresie wzmacniania ich umiejętności miękkich i przedsiębiorczości. Miłośnik psychologii.

Czas trwania:

5h

Miejsce:

Kielce

Termin:

5 września 2020

Godzina:

10:00

Opis warsztatów

Powszechnie wiadomo, że „Koniec narzekania – początek działania”, ale hasła motywujące są skuteczne tylko wtedy, kiedy jesteśmy wewnątrzsterowni – motywację  do działania znajdujemy w samych sobie.  Płynąc na fali motywujących afirmacji nie wolno zapominać, że fundamentem jest właściwie określony cel. Zanim zaczniesz coś robić, dokładnie zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć. Istotna jest w tym zakresie diagnoza własnych predyspozycji. 

Metody i narzędzia pracy stosowane w trakcie zajęć warsztatowych prowadzonych przez duet trenerski pomogą określić potencjał uczestników, wyznaczyć cele indywidualne, wzbudzić motywację oraz określić jej rolę w przebiegu działania (ze wskazaniem czynników sprzyjających i utrudniających kontrolę świadomego działania). 

Cele zajęć:

  • Uświadomienie sobie  celów i stworzenie listy wartości jako źródła własnych starań
  • Rozwijanie wewnętrznej motywacji poprzez określenie priorytetów 
  • Przełożenie wewnętrznej motywacji na cele 
  • Tworzenie strategii realizowania celów
  • Obrona własnych celów i planów pracy przed niepożądanym wpływem otoczenia

Program zajęć:

  1. Rozpoznanie potrzeb uczestników. Jak wykorzystywać  swoje zasoby w realizacji celów?
  2. Określenie celów. Chcieć to móc? – rola motywacji i kreatywności w osiąganiu celów.
  3. Tworzenie strategii realizacji celów. Znaczenie umiejętności i wizerunku w planowaniu i realizacji kariery zawodowej. Rola emocji w motywacji.
  4. Jak bronić się